0   سبد خرید
 ورود  ثبت نام

آموزش رياضي هفتم فصل دوم


  مدرس : محمدرضا ارشادی
post

شاید شما هم با نظر من موافق باشید که مهمترین تفاوت در ریاضی متوسطه و ابتدایی با علامت های – و + شروع شود.

تاکنون فقط اعداد طبیعی را می شناختیم و به طبع آن جمع و تفریق آن را نیز به خوبی یاد گرفته ایم. وقتی خرید می کنیم، پول می دهیم و مابقی آن را دریافت می کنیم به نوعی از اعداد شمارشی استفاده می کنیم. در زندگی روزمره و عادی آنقدر از اعداد طبیعی استفاده کردیم تا برایمان عادی شد. حالا یک سری اعداد دیگر در دنیا وجود دارد که کمتر استفاده می کنیم؛ گروهی از این اعداد در مجموعه اعداد صحیح معرفی می شوند و کاربرد آن را می توانیم در دماسنج مشاهده کنیم.

در دماسنج ها اعداد مثبت داریم اعداد منفی هم داریم. وقتی هوا سرد است دمای هوا پایین است، عدد دماسنج به سمت زیر صفر حرکت می کند و هر چه در محور منفی ها بیشتر حرکت کند، هوا سردتر خواهد شد، برعکس اگر دمای هوا در مثبت ها بالا برود، به معنای گرمتر شدن هوا می باشد.

 این اعداد شامل مجموعه اعداد صحیح می باشند. در واقع امروزه کاربرد بسیاری از ابزار نیازمند آگاهی از علائم و اعداد مثبت و منفی می باشند.

لذا در این ویدئو قصد داریم بعد از آموزش مجموعه اعداد صحیح به جمع و تفریق اعداد صحیح بپردازیم و  در ادامه ضرب و تقسیم این اعداد را نیز خواهیم آموخت.       
کاربر گرامی، برای دانلود فایل های این دوره نیاز به خرید دوره می باشد. لطفا در صورت نیاز به دوره این دوره را به صورت قانونی از سایت ما تهیه فرمایید.
  • 1 فصل دوم - بخش اول - معرفی اعداد صحیح
  • 2 فصل دوم - بخش دوم - جمع و تفریق اعداد صحیح
  • 3 فصل دوم - بخش سوم - ضرب و تقسیم اعداد صحیح 1
  • 4 فصل دوم - بخش سوم - ضرب و تقسیم اعداد صحیح 2
  • 5 فصل دوم - مرور مطالب
  • 6 فصل دوم - خلاصه و نمونه سوال

مدرس: محمدرضا ارشادی


وضعیت دوره: به پایان رسیده


سطح دوره: مقدماتی


لینک اشتراک گذاری : Dehkadehamoozesh.ir/c/8af7c


زمان دوره : 03:17:44


هزینه شرکت در دوره: 40,000 تومانثبت نام در دوره

نظرات کاربران


برای ثبت نظر وارد حساب کاربری خود در سایت شوید